Χορηγός Ιστοτόπου:

Ξενάγηση στην Γέφυρα Ρίου – Αντιρρίου

(Αναχώρηση λεωφορείου από το Συνεδριακό & Πολιτιστικό Κέντρο Πανεπιστημίου Πατρών)

Οι νέοι φοιτητές την Πέμπτη 17 Οκτωβρίου  θα έχουν τη δυνατότητα να επισκεφθούν και να γνωρίσουν από κοντά το τεχνολογικό επίτευγμα της Γέφυρας Ρίου – Αντιρρίου, αλλά και τους ανθρώπους πίσω από αυτό.

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει μια σύντομη παρουσίαση και επεξήγηση στο μοντέλο κατασκευής του έργου, το οποίο φιλοξενείται  στο Συνεδριακό Κέντρο του Πανεπιστημίου Πατρών.

Στη συνέχεια οι φοιτητές θα επιβιβαστούν σε λεωφορείο το οποίο πρόκειται να τους μεταφέρει στη Γέφυρα.

Εκεί θα έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν σε video τα διάφορα στάδια κατασκευής του έργου και στη συνέχεια να επισκεφθούν τον πυλώνα Μ4, ακριβώς κάτω από το κατάστρωμα της Γέφυρας  πλησίον του σταθμού διοδίων στο Αντίρριο.

17 Οκτωβρίου
,